Horoskop zvířátek

Nejen lidé, ale i zvířata mají odlišné povahové vlastnosti a chování. I ona jsou totiž součástí vesmíru a vždy se rodí v jednom ze dvanácti znamení zvěrokruhu. A protože nejčastějším spolubydlícím v našich domovech jsou psi, chceme vám přiblížit základní charakterové rysy jednotlivých měsíčních znamení, tak jak je štěkajícím čtyřnožcům přisuzují hvězdy…

Jestliže znáte přesné datum narození vašeho mazlíčka, možná mu po přečtení našeho horoskopu lépe porozumíte, a třeba zjistíte, že za některé projevy své povahy vlastně vůbec nemůže…A pokud jste si náhodou vybrali chlupatého kamaráda v útulku, nebo ho zachránili, a datum jeho narozenin nevíte, možná ho v některém z našich znamení poznáte…..

BERAN (21.3.-20.4.)

Jedná se o neuvěřitelně energické zvíře, které má soutěživou a bohužel i osobitou povahu, zvláště v souvislosti s jídlem. S nikým se nechce o svůj příděl potravy dělit, ani kdyby měl prasknout. Je odvážný a s chutí se účastní soubojů s jinými psy. Bývá rád středem pozornosti a za pána ochotně považuje každého, kdo ho hladí.
Vládcem znamení je Mars.

 

 

BÝK (21.4.-50.5.)

Je vřelý, přátelský, někdy až příliš krotký. Nepokládejme to však za nedostatek temperamentu, protože když se rozzuří, necouvne a tvrdě útočí. Jinak je však mírumilovný. Svému pánovi je věrný, někdy natolik, že je na něm závislý. Avšak ještě více závislý je na jídle. Je velmi mlsný a má sklony k přežírání, které se často projeví v jeho nadváze.
Vládcem znamení je Venuše.

 

 

BLÍŽENCI (21.5.-21.6.)

V jednom těle se projevují dvě různé osobnosti. Za kamaráda totiž nemusí mít jen jiného psa, ale třeba i kočku nebo želvu. Má rád změnu a velmi snadno se přizpůsobuje, nic jej příliš nepřekvapí. Psi blíženci mají vynikající paměť a výborný pozorovací talent. Psi a zvláště fenky se doslova vyžívají v koketování.
Vládcem znamení je Merkur.

 

 

RAK (22.6.-22.7.)

Miluje svůj domov, který ostražitě hlídá a pro který by se bez zaváhání obětoval stejně, jako pro svého pána. Nejspokojenější je když může usínat se svým pánem v posteli, pokud mu to ovšem dovolí. Ale pozor, je také výborný herec! Žádné jiné znamení neumí tak věrohodně projevit falešnou oddanost a uraženou hrdost, jako právě on.
Vládcem znamení je Měsíc.

 

 

LEV (22.7.-23.8.)

Je rozeným vůdcem smečky. Nenávidí omezování a nesmyslné rozkazy, za žádnou odměnu či pamlsek si ho nekoupíte.Je neobyčejně sebevědomý, jakákoliv poníženost či podlézavost je mu cizí.Je ochoten se podřídit jedině z lásky k pánovi, nikdy z otrocké poslušnosti.
Vládcem znamení je Slunce.

 

 

PANNA (24.8.-23.9.)

Je relativně plachý až nesmělý, a tak patří mezi velké samotáře. Je klidný, s velkým smyslem pro čistotu. Sympatie projevuje nenápadným způsobem, často jen tichým a téměř neznatelným dotykem nosu, jemným přátelským zamručením, případně zachvěním ocasu. Zatímco venku před lidmi je zdrženlivý, doma svého pána dokáže vítat s dojemnou bouřlivostí.
Vládcem znamení je Merkur.

 

 

VÁHY (24.9.-23.10.)

Rád žije v kruhu rodinném a všechny členy ,,své,, rodiny přímo zbožňuje. Křik a rozčilování mu jdou ale na nervy, a proto mu vyhovuje spíše klidný domov. Velmi rychle a rád se učí. Je zajímavé, že toho, kdo s& ním často provádí různé cviky a zdokonaluje ho v dovednostech, miluje ze všeho nejvíce. Svému pánovi je pak oddán na život i na smrt.
Vládcem znamení je Venuše.

 

 

ŠTÍR (24.10.-22.11.)

Svojí osobností působí lhostejně, nepřístupně a někdy dokonce arogantně. Ve skutečnosti má však zlaté srdce a je výborným společníkem, průvodcem a ochráncem. Je přítulný, rád se mazlí a vyžaduje, aby se jím člověk hodně zabýval. Nerad se dělí o lásku svého pána s někým jiným a neváhá se vrhnout na kohokoliv, má-li pocit, že je mu sokem v lásce.
Vládcem znamení je Mars.

 

STŘELEC (23.11.-21.12.)

Není zrovna domácí typ a rád si občas dopřeje nějakou tu toulku. Přesto je pro něj domov nade vše. K členům rodiny je sice nadmíru přítulný, ale přesto zůstává osobností s vlastní vůlí. Majitel psa-střelce se nikdy nenudí. Jeho čtyřnohý kamarád mu totiž dává dostatek látky k přemýšlení, radosti i zábavě.
Vládcem znamení je Jupiter.

 

 

KOZOROH (22.12.-20.1.)

Je oblíbený pro svoji inteligentní, bystrou a milou povahu. Pána i ostatní členy domácnosti považuje za své, je přímo konzervativně oddaný nejen jim, ale i prostředí, v němž žije a které si oblíbil. Když je nucen je z nějakého důvodu změnit, obtížně se přizpůsobuje novému domovu a zůstává vůči němu dlouhou dobu nedůvěřivý.
Vládcem znamení je Saturn.

 

 

VODNÁŘ (21.1-19.2.)

Je velmi zvídavý. Se zaujetím například pozoruje z okna či balkónu vše, co se děje na ulici. Jízda autem, z něhož může soustředěně pozorovat okolí, je pro něho pravým požitkem. Vedle toho je to pes velmi společenský, věrný a oddaný.
Vládcem znamení je Saturn a Uran.

 

 

RYBY (20.2-20.3.)

Vyznačuje se velkou citlivostí. Instinktivně vycítí, když se mu někdo posmívá nebo když o něm mluví nepříznivě. Je hluboce dotčen, stane-li se mu křivda-zvláště, když se jí dopustí člověk, kterého miluje. Je velice přizpůsobivý, dokáže se vcítit do nálad svého pána i dalších členů rodiny a za všech okolností se je snaží rozveselit drobnými taškařicemi.
Vládcem znamení je Jupiter a Neptun.